AŞTİ Otobüs Çıkış Ücretleri %50 düşürüldü

Ankara Büyükşehir Belediyesi, şehirlerarası otogar AŞTİ'de otobüs çıkış ücretlerini yarıya indirdi. 105 lira olan otogar çıkış ücreti 52.5 liraya transit geçisler de 35 liradan 17.5 liraya düşürüldü.

24 Mart 2020 Salı 16:40
Bu haber 4882 kez okundu
AŞTİ Otobüs Çıkış Ücretleri %50 düşürüldü

Içişleri Bakanlığının genelgesiyle şehirler arası otobüsler de kapasitelerinin yarışı kadar yolcu alması kararı geldi.

Otobüs firmalarının yaşadığı bu zorlu sürece ilk destek Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş'tan geldi.

Ankara Tıcaret Odası 57 Nolu Meslek Komitesinin genelgenin yayınlanmasının ardından otogar çıkış ücretlerinin düşürülmesine yönelik talebine Başkan Mansur Yavaş çok hızlı cevap verdi. Başkan Yavaş, otogar çıkış ücretini yüzde 50 düşürdü.

İçişleri Bakanlığının Genelgesi ne diyordu:

"İl/ilçelerdeki tüm şehir içi ve şehirlerarası çalışan toplu taşıma araçları (şehirlerarası yolcu otobüsleri dahil); araç ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin %50’si oranında yolcu kabul edecek; araç içindeki yolcuların oturma şekli yolcuların birbirleriyle temasını engelleyecek şekilde olacak."
ATO 57 Nolu Meslek Komitesi Üyesi Mustafa Tekeli'den 
Başkan Mansur Yavaş'a teşekkür

ATO 57 Nolu Meslek Komitesi Üyesi Mustafa Tekeli, "Komite olarak yaptığımız başvuruya Başkanımız Mansur Yavaş hemen olumlu dönüş yaparak ücretleri düşürdü. 105 lira olan direkt kalkış 52.5 liraya, Transitlerde 35 Tl'den 17.5 liraya düşürüldü. Bu zorlu süreçte otobusçüye destek veren Sayın Başkan Mansur Yavaş'a 57 Nolu komite olarak teşékkur ediyoruz" dedi.     Yorumlar

banner50
E-Gazete
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 26 Mayıs 2020 Manşeti
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 26 Mayıs 2020 Manşeti
Arşiv